2024.03.28. - Gedeon, Johanna

Sikeres volt a gyümölcsosztással egybekötött városszépítő szemétszedés

Sikeres volt a gyümölcsosztással egybekötött városszépítő szemétszedés Városszépítő programra invitáltuk fiatalokat

A MÁTRIX Közhasznú Alapítvány és a Tabán Családsegítő Szolgálat közös városszépítő programja sikeresen lezárult. A két szervezet 2012. július 10-én, kedden az egyébként utcán kallódó kiskorú és fiatalkorú gyerekeket összefogva szemétszedést rendezett az újszegedi ligetben. Az aktív résztvevők számára gumikesztyűt és szemetes zsákokat, frissítőket biztosítottak a szervezők.

A szorgos városszépítők 10 órától 13 óráig azon dolgoztak, hogy a ligetben eldobált papírokat, újságokat, üres flakonokat, üvegeket, fém dobozokat, cigaretta csikkeket, fekáliát összegyűjtsék. A 30-40 önkéntes között nem csak gyermekek vettek részt, többeket szüleik is elkísértek, így az egész család közösen dolgozhatott környezetünk tisztábbá tételéért.

A program eredménye 25-30 hulladékkal teli zsák lett. A közösségi program zárásaként a résztvevők egy-egy gyümölcs-zöldségkosarat kaptak valamint az Egy Ebéd Egy Esély Gyermekétkeztetési Alapítvány Kapocs Ételbárjában meglepetés ebédben részesültek. A program sikerességét támogatta az Orpheus Állatvédő Egyesület és a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft is.