2024.03.29. - Auguszta

Sokan adakoztak az élelmiszergyűjtő pontokon - élelmiszerosztás 2012/2013

Sokan adakoztak az élelmiszergyűjtő pontokon - élelmiszerosztás 2012/2013Mintegy 6-700 kiló tartós élelmiszer gyűlt össze pénteken és szombaton a Magyar Élelmiszerbank akciója keretében Szegeden. Az összegyűjtött élelmiszert decemberben osztják el a rászorulók között.

Mint Dudás Zsanett, az akcióban résztvevő MÁTRIX Közhasznú Alapítvány munkatársa elmondta: több nagyáruházban gyűjtöttek főként tartós élelmiszert, lisztet, cukrot, tésztát, de volt, aki lekvárt is hozott. Az akció sikerét tucatnyi önkéntes munkája segítette.

Az adományokat karácsonyig több más forrásból összegyűjtött élelmiszerrel együtt juttatják el a rászoruló családoknak. A kiosztás a készlet erejéig Szegeden, a MÁTRIX Közhasznú Alapítvány által működtetett Centerke Adományozó Központban történik december első két szerdáján 10-17 óra között.