2024.04.19. - Emma

Újraélesztési világrekord-kísérletben vettünk részt

Újraélesztési világrekord-kísérletben vettünk résztÚjraélesztési világrekord felállításán dolgozott a szegedi Mentő - Öv Csoport Alapítvány a laikusokkal és társszervekkel karöltve a III. Szegedi Sürgősségi Napok keretein belül. A rekordkísérlet 1 teljes héten keresztül tartott, melyre a világon még sehol nem volt példa. A MÁTRIX Közhasznú Alapítvány önkénteseit, munkatársait is csatasorba állította, hogy összejöjjön ez a rendkívül fontos rekordkísérlet. A szervezők célja felhívni a figyelmet az időben megkezdett újraélesztés fontosságára, hiszen ettől nagyban függ a beteg állapotának későbbi kimenetele.

A programon betekinthetett minden érdeklődő a hétköznapokba is, mely számukra megszokott, viszont a laikusok számára nem. Így a Sürgősségi Napokon magasból mentést, evakuálást is láthattunk, tanácsot kaphattunk az egészséges életmóddal kapcsolatban, megtekinthettük a mentőautókat és kipróbálhattunk számtalan mentéstechnikai eszközt is.
Jó, ha mindannyian tudunk egy picit életet menteni!