2024.03.28. - Gedeon, Johanna

A béke, a hazafiság, a testvériség jegyében gyűltünk össze október 23-án

A béke, a hazafiság, a testvériség jegyében gyűltünk össze október 23-ánOktóber 23-án 16 órakor került sor a szertűz meggyújtására, melyet Kocsis Melinda vezényelt. A Himnusz közös eléneklése után Apró Juhász János, a Független Városi Szövetség – Magyar Egyesület elnöke mondott beszédet. Ezt követően Szép Ferenc Szilveszter szakrális leiratát, Bullás Mária verseit, ezután a Mária Lovagrend képviseletében Gyebrovszki Klára beszédét, majd Máray Sándor: Mennyből az angyal című versét Bullás Máriától hallgathatta meg az addigra már több százra duzzadt vendégsereg.

Koszorúzás: táltosok doboltak, közben 2 lovas hozta fel a történelmi emlékműhöz a koszorút a vértói dombra, a koszorúzást az FVSZME és testvérszervezeteinek a vezetősége ( Apró Juhász János, Szávicsné Polyák Piroska, Gyebrovszki Klára, Dudás Zsanett, Baliné Annamária) hajtotta végre. Az Orpheus Állatvédő Egyesület, a MÁTRIX Közhasznú Alapítvány önkéntesei a résztvevők számára friss magyar almát, teát osztottak, a többi önkéntes szervező révén sütemény, házi sütésű kenyér, de legfőképp sok - sok szeretet várta a vendégeket.