2024.03.28. - Gedeon, Johanna

SZIN 2014 Csodafalu - állami gondoskodásban élő gyerekeket segítettünk

SZIN 2014 Csodafalu - állami gondoskodásban élő gyerekeket segítettünkA Szegedi Ifjúsági Napok nem csak az önfeledt buliról és a koncertek sokaságáról szólt, a SZIN-en működő Ágota Csodafalu napközben állami gondoskodásban élő gyerekek számára nyújtott szórakozást. A fesztiválra érkezett napi száz gyermek és nevelőik reggelente bőséges büféreggelivel kezdtek, melyet a Mátrix Közhasznú Alapítvány gyermekétkeztetési programja biztosított. Étkezés után ugrálóvár, trambulin, játékos foglalkozások tették a gyerekek SZIN látogatását önfeledté és boldoggá. Az öt napos rendezvényen több, mint ötszáz gyermek étkeztetését végezte el a Mátrix Alapítvány.

Évente többezer adag élelmet (tartós hideg élelmiszert és főzött, meleg ételt) osztunk ki, ezzel a gyermekétkeztetést támogatjuk. Az elszegényedő családok körében sok esetben fontos segítség az élelemezés támogatása. A gyermekétkeztetés, a rászoruló felnőttek támogatása élelemmel alapítványunk egyik fontos tevékenységi köre. Nem hagyhatjuk, hogy bárki is éhes maradjon. Tevékenységünk támogatóink nagylelkű együttműködése nélkül nem jöhetne létre. Támogatóinkkal közös a siker.

A Mátrix Közhasznú Alapítvány évente tízezernél több alkalommal segíti a nélkülözőket, a rászorulókat. Többnyire ruhával, cipővel, de a gyermekétkeztetés is jelentős tevékenységek közé tartozó feladat. Tevékenységünk során nincs kereskedelmi forgalom, mindennemű alapítványi szolgáltatás ingyenes.