2024.03.29. - Auguszta

Mátrix a migránsokért

Mátrix a migránsokértA Mátrix Közhasznú Alapítvány más segélyszervezetekkel együtt a migránsok vonulásának támogatásán munkálkodik. Napok óta a nagy melegben ásványvízzel a szomjúság ellen, kéztörlő kendőkkel a higiénia eléréséért, takarókkal az éjjeli itt tartózkodók helyzetének elviselhetőbbé tételéért dolgozik a szervezet. Dudás Zsanett, a Mátrix vezetője kifejtette, hogy a lehetőségekhez mérten minden nélkülöző ittlétén eszközeik erejéig próbálnak segíteni. A migránsok számára az országunkban tartózkodásuk alatt a segítségnyújtás mellett próbálnak információkat is adni, például arra vonatkozóan, hogy ügyeljenek arra, hogy a közterület nem illemhely, a hulladékokat és a felesleges ruházatot ne az utcára dobálják szét, hanem helyezzék a hulladékgyűjtőkbe.

A Mátrix Közhasznú Alapítvány munkatársai a menekült áradat kapcsán azon dolgoznak, hogy élhetőbb körülmények képződjenek. A menekültügyi helyzet a településeken belül, a vonulási területeken is egyre tarthatatlanabb.

Összefogással tudunk előrébb jutni
A Mátrix Közhasznú Alapítvány évente tízezernél több nélkülöző családot, közösséget, egyént támogat. Nem csak szegedieket, az ország számos pontjára eljutnak a segítő adományok. Rácz Anett szociológus szerint a nemzetközi és az országhatáron belüli problémák, köztük a migránsok kapcsán kialakulóban lévő feszültség társadalmi együttműködés révén orvosolható. Segítségnyújtásra kérünk minden honfitársunkat. A Mátrix Közhasznú Alapítvány által működtetett Centerke Adományozó Központ péntekenként várja a Szeged, Roosevelt tér 5. alatt (10-17 óra között) a lakosság által felajánlott tartós élelmiszert, palackos vizet, takarót, ruházatot, egyéb használati tárgyakat, melyeket rászoruló embertársak számára oszt ki a szervezet.