2024.03.29. - Auguszta

WARC Projekt 2010/2011

WARC Projekt 2010/2011A WARC Projekt a Megújuló művészetek és kézművesség jegyében segíti a hagyományos szakmák újraéledését.
A szabadkai FOKUS Alapítvány a szegedi Mátrix Közhasznú Alapítvánnyal közösen 2010-óta működteti a WARC (Welcome to Arts and Crafts) "Megújuló művészetek és kézművesség" programját, amelyet az Európai Unió támogatásával a Magyarország-Szerbia -IPA- Határon Átnyúló együttműködési Program keretében valósít meg.

A WARC fő célja a régi, hagyományos kézműves foglalkozások felelevenítése, hagyományőrzés, a fiatalok motiválása, kreativitásuk fejlesztése és olyan rendezvények biztosítása, ahol a szerb és magyar fiataloknak lehetőségük van egymás kultúrájának megismerésére.

A projektben megvalósul:

- Szabadka és Szeged melletti 20 település könyvtárában vagy művelődési házában információs pont létrehozása, 1-1 új számítógép beüzemelésével,

- Kézműves tábor Palicson és Szegeden,

- Karrier és pályaorientációs tanácsadás fiataloknak az említett 20 településen,

- "WHO KNOWS WHAT?" (Ki mit tud?!) tehetségkutató fesztivál fiatalok számára mindkét országból, a jelentkezők 4 különböző kategóriában indulhatnak

- "Travel Truck" kamionos fesztivál és a résztvevők munkájának a bemutatása a 20 településen,

- Webportál kidolgozása és működtetése ( www.warc.eu ),

- 15 perces rövidfilm készítése a projektről és annak eredményeiről.

Részletes infóért klikk ide: www.warc.eu