2024.03.29. - Auguszta

MÁTRIX az FLP - Fiatalok Lendületben Programban

MÁTRIX az FLP - Fiatalok Lendületben ProgrambanA Fiatalok Lendületben Program célkitűzései: a fiatalok aktív polgári szerepének előmozdítása, különös tekintettel az Európa-polgári szerepükre; a fiatalok szolidaritásának fejlesztése, különös annak érdekében, hogy erősödjön a társadalmi összetartás az Európai Unióban; a különböző országokban élő fiatalok közötti kölcsönös megértés és tisztelet elősegítése; hozzájárulni az ifjúsági tevékenységeket és az ifjúsági területen tevékenykedő civil szervezeteket támogató rendszerek fejlesztéséhez; az ifjúsági területen megvalósuló európai együttműködések előmozdítása.

Az FLP - Fiatalok Lendületben Program keretén belül, a MÁTRIX Közhasznú Alapítvány hivatalos magyarországi partner által koordinált "Nemzetközi Ifjúsági Csereprogram" mostani állomásán négy ország (Szerb, Bosnyák, Bolgár, Magyar) fiataljai részvételével a szerbiai Szabadka városban kerül megrendezésre.

FLP delegációnk

(2012.04. Fiatalok Lendületben 4 ország részvételével - Szabadka)