2024.04.19. - Emma

Faültetési program a tisztább levegõért

Faültetés, fontos!A Mátrix Alapítvány Magyarországon támogatja a lakossági (magántelken belüli) faültetést! 1-1 család vagy közösség 5-10 facsemetéjének elültetését az alapítvány anyagilag támogatja.

A fák (melyeket a jelentkezõk elültethetnek otthonuk / munkahelyük / iskolájuk környékén) hamarosan a napfény segítségével fotoszintetizálnak és a széndioxid kibocsátást enyhítve oxigént termelnek.

Hogyan és miként kezdjen hozzá?!

Tudta, hogy a fejlett világ széndioxid kibocsátása (fûtés, autók általi kipufogó gázok, egyebek) megmérgezi a bennünket körülvevõ környezetet? Az üvegház hatás révén globális felmelegedés közeleg. Az érdekesség kedvéért: az óceánok nyelik el az emberi tevékenység eredményeként keletkezõ széndioxid harmadát, naponta 25 millió tonnát. A vízben ezek a savas hatású gázok vegyülnek az ott oldott állapotban lévõ karbonátokkal és semlegesítik õket. Ennek következtében a rákok, korallok, kagylók és tengeri sünök nem tudják kiválasztani a vízbõl a vázuk felépítéséhez szükséges karbonátokat, ami az óceánok változását okozza.

Hogyan jelentkezhet a faültetést támogató programra?!

- kérjen árajánlatot facsemetékre egy közeli forgalmazótól (bármilyen facsemete bevonható a programba),

- jelezze alapítványunknak támogatási igényét (matrix@zug.hu), amiben leírja a pontos ültetési helyet, a fák fajtáját, darabszámát, árát, a kérelmezõ nevét, címét, e-mail címét, telefonszámát),

- az alapítvány visszaigazolást küld a pontos részletekkel,

- ön megvásárolja a fákat, számlát kér az alapítvány nevére és címére (melyet az alapítványnak postai úton el is küld),

- elvégzi az elültetést, 1-2 fotóval dokumentálja, amit az alapítvány részére is megküld,

- ezután folyósítja az alapítvány a fákra költött pénz 10%-50%-át (az adott helyzetnek és állapotnak megfelelõen) az ön címére vagy számlaszámára.

Ezután Ön elmondhatja magáról, hogy a világ széndioxid kibocsátását komoly mértékben csökkenti. Emellett az ültetendõ fák nyáron (a nagy melegben) árnyékot / termést adnak, részét képezik életterének és komoly anyagi és erkölcsi értéket is képviselnek. Sok kicsi SOKRA MEGY!

Az alapítvány a nevére és címére kiállított, majd megküldött számlán szereplõ összeg 10%-50%-át, maximum 7.000. Ft-ot támogat kérelmezõnként! Egy családból / közösségbõl maximum 1 kérelmezõ nyújthat be igényt! A kérelem benyújtása nem feltétlenül von maga után támogatást! Az alapítvány fennttartja a teljes ellenõrzés jogát a támogatás után 3 évre visszamenõleg is! Az alapítvány a sok kérelmezõ között szelektálhat. Vitás kérdésekben a pereskedés lehetõségét az alapítvány (mint közhasznú támogató) kizárja!

A program támogatói: jelenleg nincs, az alapítvány saját körben finanszíroz! Várjuk támogatók segítségét, jelentkezését!

Ön is fontosnak tartja a faültetést, de nincs telke vagy kerje, ahova ültethetne? Támogassa a programot anyagilag, így támogatását be tudjuk vonni a faültetõknek kifizetendõ támogatásokba! Gazdag vagy szegény, mind egy levegõt szívunk!

Mátrix Alapítvány számlaszám: OTP. 11735005-20510350.

Adószámunk (adó 1% felajánláshoz): 18472273-1-06.