2024.03.29. - Auguszta

Tűzvész károsultjait támogatta a Mátrix Közhasznú Alapítvány

Tűzvész károsultjait támogatta a Mátrix Közhasznú AlapítványDömös János és családja (a feleség és a kiskorú gyerekek) az Ópusztaszeri Emlékpark "lovasai", évtizedek óta honfoglalás-korabeli bemutatókkal kápráztatták el az oda látogatókat. 2013. január 6-án, hajnali négy óra tájban egy kályhából kipattanó szikra miatt házuk teljesen leégett. Egyik pillanatról a másikra földönfutókká váltak. A baj nem járt egyedül: János, a családfő a tűzeset után betegségben elhalálozott. Együtt csodákra vagyunk képesek! Minden segítő, együtt érző támogató kisebb - nagyobb támogatáshoz való hozzájárulását a Család nevében is köszönjük!

A Család megsegítésére a MÁTRIX Közhasznú Alapítvány az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark vezetőjének kérésére gyűjtésbe kezdett, melynek köszönhetően újrakezdést segítő céllal, a lakosság nagylelkű adományaiból 406.500. Ft gyűlt össze. Az alapítvány szerény keretek között adta át az édesanyának és az egyik gyermeknek a most létfontosságú pénzösszeget.

Korábban:

Tűzvész a Pitricsom 610-ben - segítsünk együtt!

Minden jóérzésű ember segítségére szükség van, hogy újra lábra állhasson a család.

Dömös János és családja (a feleség és a kiskorú gyerekek) az Ópusztaszeri Emlékpark "lovasai", évtizedek óta honfoglalás-korabeli bemutatókkal kápráztatják el az oda látogatókat. Most azonban bajba kerültek, 2013. január 6-án, hajnali négy óra tájban egy kályhából kipattanó szikra miatt házuk teljesen leégett. Egyik pillanatról a másikra földönfutókká váltak.

Azon a szörnyű éjszakán minden leégett. Pizsamában és papucsban menekültek ki a gyerekek és a felnőttek az égő házból a dermesztő hidegbe. A lángok felcsaptak, a család tehetetlenül nézte a pusztulást. Elszenesedett könyvek, szétégett családi emlékek szanaszét, évtizedek hagyatéka veszett oda. Szerencsére személyi sérülés nem történt.

Mindent újra kell kezdenie a családnak. Tárgyi adományokkal (építőanyagokkal, és egyéb segítséggel) kapcsolatban Dömös Anikót lehet keresni a +36-30-271-04-23-as telefonszámon.

"Mátrix Segélyalap" OTP. számlaszám az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark vezetőségének kérésére fogadja a család számára a lakossági és céges adományokat (melyet teljes egészében továbbad a kárenyhítésre). Belföldi utalás esetén a számlaszám: 11735005-20510350, a közlemény rovatba kérjük beírni: "Dömös, tűzkár", nemzetközi utalás esetén a HU56-1173-5005-2051-0350-0000-0000 (SWIFT Kód (BIC): OTPVHUHB), a közlemény rovatba kérjük beírni: "Dömös, tűzkár".

A MÁTRIX Közhasznú Alapítvány adószámára (18472273-1-06) adóbevalláskor történhet adó 1% felajánlás is. Az 1%-ból befolyó alapítványi bevétel az életmentő, gyógyító tevékenység finanszírozása mellett a hasonló károkat szenvedett rászorulók segélyezésére is fordítódik.

A nagylelkű segítők felajánlásait hálásan köszönjük!