2024.04.20. - Tivadar

Ezer gyermek arcára varázsolt örömet a jótékonysági Mikulás

Ezer gyermek arcára varázsolt örömet a jótékonysági MikulásÖrömmel telt gyerekek és családtagjaik hosszú kígyózó sorokban várták a szegedi Széchenyi téri karácsonyi vásárban a jótékonysági Mikulás érkezését. A Mikulás jött, majd 5 órán át ezer rászoruló gyermek kapott tőle bőségesen megtöltött Mikulás ajándékcsomagot. A legrászorultabb gyerekek kiválasztásában a védőnői szolgálat munkatársai és iskolák-óvodák szakemberei segédkeztek a Mátrix Közhasznú Alapítványnak és a Karitáció Alapítványnak. A csomagok összeállításában az iskolai önkéntesek is segédkeztek, ami dupla öröm volt az alapítványnak.

Az elszegényedő családok növekvő száma miatt sok gyermek a Mikulással csak a szeretet által vezérelt Karitáció Alapítvány és a Mátrix Közhasznú Alapítvány segítő közbenjárása révén találkozhattak. Az alapítványok 2013. december elején az ezer Mikuláscsomag mellett családoknak, közösségeknek, intézményeknek juttatnak támogatásként ruhát, cipőt, játékot, tartós élelmiszert és egyéb támogatást is.