2024.04.20. - Tivadar

Fél tonna élelmiszer gyűlt össze a rászorulóknak

Fél tonna élelmiszer gyűlt össze a rászorulóknak Dolgozunk az éhezők megsegítéséért - élelmiszergyűjtés 2011

A Magyar Élelmiszerbank Egyesület a MÁTRIX Közhasznú Alapítvánnyal 2011 november utolsó hétvégéjén a szegedi Móravárosi Tescoban várta a rászorulók megsegítésére az élelmiszer adományokat. A segítő akcióba bekapcsolódtak a CIB Bank önkéntesek is. A nézelődők / vásárlók legtöbbje jelesre vizsgázott, hiszen önzetlenül adományoztak tartós élelmiszereket, és ünnepi finomságokat is.

Rácz Anett szociológus, a MÁTRIX vezetője fontosnak tartja, hogy a jelen nehéz gazdasági helyzetben a társadalom tehetősebb rétegei nyúljanak le segítő jobbal a rászorulók felé. A segítség sokszor nem csak pénzalapú lehet, hiszen átkopogni a szomszédba, és ruhát, használati tárgyakat, netán ennivalót vinni a fölösből is életmentő segítséget jelenthet. A mindennapokban az odafigyelés, az egyre szűkülő párbeszéd újraélesztése is létfontosságú az egészséges társadalmi légkörhöz.

Az élelmezési segélyprogramban összegyűlt liszt, cukor, rizs, étolaj, lekvárok, konzervek, szaloncukor, és egyéb élelmiszerek anyaotthonban lakókat, fedél nélkülieket, és éhező családokat segít a nélkülözés csökkentésében.

A MÁTRIX Közhasznú Alapítvány OTP. 11735005-20510350 számlaszára cégek, magánszemélyek, közösségek befizetéseivel a legjobban rászorulók életét tehetjük együtt könnyebbé.

Rácz Anett
alapítványi elnök / szociológus