2024.04.27. - Zita

Rászoruló gyermek által használták ki alapítványunk segítőkészségét

Rászoruló gyermek által használták ki alapítványunk segítőkészségétAmikor egy férfi (Imre) a MÁTRIX adományozói központba megjelent egy 3 éves kislánnyal a kezében és azt mondta, hogy "nincs mit ennünk", ki hitte volna, hogy egy ilyen ügyben valaki képes becstelen dologra? Ezután pedig jött a gyümölcs, a tej, az élelmiszercsomag... és a nyilvánossághoz vezető út... A MÁTRIX Közhasznú Alapítvány mély megrendüléssel vette tudomásul, hogy nagy valószínűséggel a szervezet jóindulatát kihasználták :( A támogatókat pedig kárpótolja a szervezet: kérésre az alapítvány vezetősége saját vagyonából rendezi a támogatók által (az alapítványon keresztül) a család számára eljuttatott pénzösszegeket...

Korábban:
Segítsünk együtt Aliznak!

Nagy bajok kerülgetik a 3 éves Alízkát és Apukáját

Gelle Alíz még csak három éves múlt, de már ezidáig is rengeteget kényszerült nélkülözni. Két és fél éve az anyja csecsemőként otthagyta apjánál, az eledzel kapcsolatából lévő nagyobb lánnyal együtt. A huszonéves apuka így nevelt lányát és a csecsemőt albérletben, egy fizetésből, egyre romló helyzetben tartotta. Az apa saját maga próbálja álmodni a családi mintát, sajnos állami gondozottként ő sem részesülhetett anyai és apai pártfogásban.

Az összetört apuka kilátástalan helyzetben van. Percről percre élnek, nincs semmilyen tartalékuk. Az albérlet, ahol mindenféle szerződés nélkül laktak eladásra került. A tulajdonosnő egy hetet adott a családnak, hogy új helyre költözzenek, hiszen "nyár van, ilyenkor még a híd alatt is el lehet lakni". Az anyák átmenteti otthona elküldte őket, mondván az apuka nem mehet a gyerekkel a traumás anyukák közé. A helyi képviselők, a szociális háló nem tudott segíteni. Alízkának ráadásul karjaiban az ízületei gyógykezelésre szorulnak (a kezeit nem tudja rendesen kinyújtani). A MÁTRIX Közhasznú Alapítvány eddigi segítő támogatása - ami az egészséges táplálásra és anyagi segítségre irányult - a mostani krízis megoldásához kevés. A család gondjának megoldásához a lakosság segítségét kérjük, hiszen sok kicsi angyali segítség jelen esetben is életmentõ lehetne!

A támogatás módja a hivatalos számlaszámra való átutalás. MÁTRIX Közhasznú Alapítvány - Számlaszám (OTP): 11735005-20510350, a közleménybe kérjük írja be, hogy "Alízka", így a befizetések 100%-a pici lányka élethelyzetének megsegítésére fordítódik. A gyermekmentő munka az adó 1% felajánlás révén is támogatható. Adószám: 18472273-1-06, az adó egy százalék felajánlással életet menthet!