2024.03.29. - Auguszta

Önkéntesek dolgoztak a Mátrix Sterilház szépítésén

Önkéntesek dolgoztak a Mátrix Sterilház szépítésénA MÁTRIX Közhasznú Alapítvány által létrehozott szentesi gyermekmentő Sterilház központjába lelkes önkéntesek szorgoskodtak, akik a ház körüli fákat megmetszették, a bokrok lenyírásában részt vettek, építettek és szépítettek. Az alapítvány számára nagy segítség, hogy vannak, akik erejükön felül egy picivel hozzájárulnak a segítő munkához, az értékek képzéséhez. Nehéz a működés, hiszen normatív támogatás nem jár a fontos feladatokhoz. Az alapítvány örömmel fogadja cégek kollektíváit, baráti társaságokat, hogy a együtt hozzunk létre eredményeket.

Mi is az a Sterilszoba?! Mi is az a Sterilház?!
Súlyos betegségen áteső / átesett – gyógyulásnak indult – gyerekek és családtagjaik számára segíti a felépülést, megerősödést a MÁTRIX Sterilszoba! Az alapítványi steril szobából nem egy hanem összesen öt van. Tudta, hogy a szegényebb családok gyermekei pl. a donor listákon vagy költséges műtétekre várva hátrányt szenvedhetnek azért, mert a drága műtétek után steril körülmények híján nincs hova tiszta helyre hazamenniük!?!

A www.sterilszoba.hu "MÁTRIX Közhasznú Alapítvány - Steril Szoba (Steril Ház) Gyermekmentő misszió" a rászorulók gyógyulását, az esélyegyenlőséget segíti elő. Az egyébként rossz körülmények között élő gyerekek a beavatkozások utáni krízis időszakot és a lábadozást (maradandó gyógyulásuk érdekében) stabil körülmények között a MÁTRIX Steril Házban tölthetik. És ráadásként: míg a gyerkőcök gyógyulnak, addig az alapítvány kollektívája segít a családoknak jobb minőségű lakhelyet keresni, illetve a meglévő lakhelyüket komfortosabbá tenni.