2024.04.19. - Emma

A műszíves Dorinát támogattuk

A műszíves Dorinát támogattukÚj - csodás szerkezet ez a műszív. Dorina beteg szíve után ez a műszer tartja életben a csöppnyi kislányt. A Mátrix Közhasznú Alapítvány hallott a hosszú hónapok óta transzpantációra váró gyermek családjának nehéz anyagi helyzetéről, így egy kisebb támogatást küldtünk a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet berkein belül működő Gottsegen György Alapítvány számára. Reméljük, hogy a támogatás segíti a szülők beutazását, illetve mód lesz belőle vásárolni 1-2 játékot vagy egyéb szükséges dolgot is.
Szorítunk érted Dorina!

"A fiatalasszony kitartása bámulatos: a család kettészakítva kénytelen végigcsinálni ezeket a nehéz hónapokat. Dorina apukája, az egyedüli kenyérkereső, csak havonta tud Nyírbátorból Budapestre utazni, hogy kislányával és feleségével legyen.

Mikor jön az új szív? - egyre többször zakatol a kérdés Balla Cintia (20), a négyéves szívbeteg Szilágyi Dorina édesanyjának fejében. A szívrendellenességgel született kislány tavaly október 25-én kapott műszívet, amellyel akkor megmentették az életét.

- A műszív egy óriási lehetőség, de csupán átmeneti, nem pedig végleges megoldás. Jelenleg négy betegünk részesül ebben az áthidaló kezelésben, köztük Dorina is. Sajnos azonban, ahogy telik az idő, annál több a rizikó, annál nagyobb például a fertőzésveszély. A kislány jelenleg transzplantálható állapotban van. Várjuk, hogy jöjjön a szív, de gyakorlatilag versenyt futunk az idővel - magyarázta dr. Ofner Péter, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet főigazgatója.

Dorina előtt eddig hét gyermeket és két felnőttet tartottak sikeresen életben a transzplantációig."